13.04.2011 - Wielkanoc w przedszkolu nr 5 w Krotoszynie - GALERIA ZDJĘĆ:


 
13 kwietnia 2011 r. przedszkolaki z „Wesołej Gromadki” wzięły udział w interaktywnym przedstawieniu w wykonaniu Kabaretu Bzik. Na sali przedszkolnej pojawiła się malownicza wiejska zagroda z kołowrotkiem, ławką i płotem, której gospodarzem był dziadek w regionalnym stroju ludowym. Bzik przybliżył dzieciom warunki w jakich się kiedyś żyło. W efektownym widowisku nie brakło postaci świątecznych. Na scenie pojawił się zając, a ubrana w strój ludowy Tola wprowadziła widzów w świat pisanek.
Bzik podzielił się wiadomościami o babce wielkanocnej, a Zając poinstruował jak przygotować koszyczki. Dziadek pojawiając się na scenie z wiadrem opowiedział o śmigusie dyngusie. Widzowie żywo reagowali na propozycje prowadzących, włączając się w śpiewy, biorąc udział w konkursach.
Na kilka dni przed Wielkanocą, swoją wizytę w przedszkolu zapowiedział "Zajączek Wielkanocny". Dzieci czekały na niego z niecierpliwością, w środę. Wizytę Zajączka poprzedziło uroczyste śniadanie Wielkanocne, na stole nie zabrakło tradycyjnego jajka, białej kiełbasy oraz baby wielkanocnej. Po śniadaniu okazało się, że Zajączek upominki ukrył gdzieś na terenie przedszkola. Szukanie ich sprawiło dzieciom wiele radości.


        www.p5.krotoszyn.pl

           

 

 

 

 

 

 

Powered by Flash Gallery